واردات و صادرات

واردات و صادرات دو مبحث کاملا مجزا اما جدی برای تمامی کشورها به حساب می آید:

واردات و صادرات دو مقوله ی کاملا جدا از هم می باشد که ما در این مقاله به توصیف واردات و صادرات به طور مجزا می پردازیم.واردات به کالاهایی که در کشور یا کشورهایی تولید و یا فراهم می شود و از راه تجاری و مرزی به یک کشور دیگر وارد گردد، واردات می گویند. معمولاً چون تهیه کردن بسیاری از کالاها برای برخی کشورها سخت بوده و امکان پذیر نمی باشد و یا از نظر اقتصاد آن کشور مقرون به صرفه نمی‌باشد،بنابراین آنان با استفاده از کالاهای وارداتی نیازمندی‌های خود را تا حدودی تامین می‌کنند. شرایط جوی و حتی از نظر آب و هوا، از جمله عوامل تعیین کننده ضرورت و میزان واردات است. به طور مثال چون رشد و نمو گیاهان و میوه‌های گرمسیری یا استوائی برای کشورهای مناطق معتدله و یا سردسیر امکان‌پذیر نمی باشد، لذا با وارد کردن این گونه میوه‌ها، نیازمندی ساکنان این کشورها را تامین می‌کنند.

در بازرگانی جنوب واردات و صادرات کاملا قانونی و بدون هیچ مکسی انجام پذیر می باشد

واردات و صادرات واردات و صادرات واردات و صادرات 8e7c
صادرات به عنوان یکی از عناصر تاثیرگذار و کلیدی در توسعه اقتصادی کشور محاسبه شده است. توسعه صادرات و ورود صحیح به بازارهای جهانی و حفظ شرایط ماندگاری در آن حاصل نمی شود مگر با ایجاد یک راهبرد مشخص و پایدار صادراتی که بصورت قانون غیر قابل تغییر درآمده و هر کدام از دستگاههای اجرایی مرتبط با امر صادرات و همچنین اتحادیه ها و تشکلهای صادراتی و سازمانهای خدمات رسانی تجاری از قبیل بانکها ، بیمه ، حمل و نقل و . . . به وظایف خود به خوبی عمل نمایند و در جامعه نیز آمادگی فرهنگی تولید بهترین کالا برای صادرات بوجود آید .

تعریف صادرات :
صادرات عبارت می باشد از ارتباط و کارکردن با بازارهای حرفه ای و افراد حرفه ای بازار در آن سوی مرزها .
صادرات منشاء آغاز رابطه برقرار کردن با دیگران می باشد. صادرات برای پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور می باشد که از فروش تولیدات و یا خدمات به کشورهای دیگر، برای کسب درآمد ارزی بدست می آید و در برقراری موازنه تجاری وایجاد تعادل اقتصادی کمک شایانی می نماید .

شرایط صادرات :

  1. شرط اول در صادرات ، تسلط داشتن کامل بر مهارتهای ارتباطی با انسانها و گروههای خارجی می باشد
  2. شرط دوم در صادرات کار کردن بوده ، کار به معنی جهانی یعنی کار کردن به صورت هدفمند
  3. شرط سوم در صادرات ، پیکار و جنگ در میدان رقابت می باشد.
  4. شرط چهارم در صادرات ، داشتن هدف و پشتکار در امر صادرات می باشد

در بازرگانی جنوب واردات و صادرات کالا برای شما تجار گرامی قابل انجام می باشد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − شش =