اخذ تاییدیه استاندارد تعاملی

اخذ تاییدیه استاندارد تعاملی و ایرانکد کالا ،ثبت و درخواست مجوز استاندارد تعاملی و مراجعه و پیگیری تا مرحله نهایی،در کمترین زمان و هزینه و مقرون به صرفه، توسط بازرگانی جنوب قابل انجام برای رفاه تجار محترم انجام می پذیرد.

چنانچه تعرفه کالای شما مشمول طرح ایرانکد میباشد و مشمول استاندارد اجباری برای ترخیص کالا برای آن در نظر گرفته شده است و پس از ارسال درخواست به ایرانکد در سایت ثبت سفارش ایرانکد در لیست کد های ملی کالا نشان داده نمی شود، باید نسبت به اخذ استاندارد و گواهی های (voc-coi-…) متناسب با کالای شما برای ترخیص فبل از ثبت سفارش اقدام و در سیستم مدیریت تعاملات تاییدیه الکترونیکی اخذ شود.

اخذ تاییده استاندارد تعاملی اخذ تاییدیه استاندارد تعاملی اخذ تاییدیه استاندارد تعاملی cmo

بازرگانان محترم که عضو سیستم تعاملی هستند، می‌توانند با استفاده از حساب کاربری خود در سیستم تعاملات، اقدام به اخذ تأییدیه کیفی استاندارد، برای واردات کشور نمایند. لازم به ذکر است که پایه استفاده از سیستم تعاملات، عضویت بازرگان در سیستم ایران‌کد و دریافت کد ملی کالای وارداتی از آن سیستم است.
در صورتی که بازرگان پس از پیمودن گام‌های مختلف فرآیند اخذ تأییدیه کیفی کالا ، موفق به دریافت مجوز واردات کالا شد، اطلاعات این مجوز به وسیله سیستم تعاملات به صورت اتوماتیک به سامانه ثبت سفارش کالا فرستاده می‌شود تا بازرگان بتواند به ادامه فرآیند واردات کالا بپردازد.
حال برای صدور مجوز استاندارد برای واردات کالا، کاربر بازرگان باید دو فرآیند ثبت پرو فرما و فرآیند اخذ تأییدیه کیفی را بپیماید. در مرحله ثبت پرو فرما، اقداماتی همچون ثبت اطلاعات کالا، تعیین شرکت بازرسی جهت صدور تأییدیه کیفی، توافق با شرکت بازرسی و پرداخت هزینه بازرسی به وسیله بازرگان انجام می پذیرد. همچنین در صورت نیاز، برای اصلاح مدارک ارائه شده درخواست نیز ،می‌توان از فرآیند اخذ تأییدیه کیفی استفاده نمود.

فایل‌های آموزشی ذیل که تهیه شده توسط بازرگانی جنوب می باشد، برای تشریح هر چه بهینه تر فرآیند‌های اصلی ،در سیستم تعاملات بصورت تعاملی و ساده برای بازرگانان محترم تهیه شده است.