ایرانکد

ثبت سفارش – اخذ گواهی و بارکد

اخذ گواهی و بارکد 16 رقمی مخصوص نوع کالای مورد نظر شما در کمترین زمان ممکن و  با کمترین هزینه
با توجه به اجرایی شدن طرح شماره گذاری کالا (ایرانکد) و اجباری کردن اخذ ایرانکد که در آخرین ماه سال 1391 تقریبا تمامی تعرفه های کتاب مقررات صادرات و واردات را شامل شد ،ولی به دلیل سیاست گذاری  کشور در سال 1392 تعرفه های شامل طرح ایرانکد حدوداً پنجاه درصد کاهش یافته است و این مهم هزینه و زمان ثبت سفارش را  تا حدالامکان کاهش داده است .

اخذ ایرانکد اخذ ایرانکد اخذ ایرانکد k5d9

ایرانکد چیست؟
نظام ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران، امروزه به اختصار ایران کد خوانده می شود.این نظام ملی با تهیه و تصویب آئین نامه قانونی، توسط هیأت وزیران به طور جدی کار خود را در قالب مرکز ملی شماره گذاری و خدمات ایران به عنوان یکی از زیر مجموعه های وزارت بازرگانی و معاونت امور اقتصادی این وزارتخانه از آذرماه سال 85 شروع کرد.
ارکان تشکیل دهنده نظام ملی شماره گذاری کالا و خدمات:
الف: کد ملی کالا
ب: پرتال ملی کالا
کد ملی کالا: مشهورترین محصول ایران کد، کد 16 رقمی محصولات می باشد که این کد از 3 بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول شامل  هفت رقم است و این چنین بیان دارد، محصول مورد نظر از چه نوعی می باشد و به چه گروهی از انواع محصولات در نظام طبقه بندی کالا تعلق دارد. بخش دوم آن شامل 5 رقم بوده که بیان می کند این محصول را چه کسی عرضه می کند و در بخش سوم که شامل 4 رقم است مشخصات مورد نظر عرضه کننده ،برای توصیف محصول صورت می پذیرد. در واقع ایران کد یک استاندارد شناسایی، توصیف و نام گذاری کالا را در سطح ملی ایجاد می کند و توسعه می دهد.
پرتال ملی : پرتال ملی کالا، یک پرتال مجازی و الکترونیکی جامع می باشد که کلیه کالا و خدمات موجود در کشور به تدریج روی آن قابل مشاهده خواهد بود. به طور کلی تمام کالاهایی که کد ملی کالا یا ایران کد را دریافت می کنند، روی پرتال ملی کالا نیز یک غرفه الکترونیک دریافت می کنند که می توانندکالاهای خود را روی آن به نمایش بگذارند، هر نوع کالا به تناسب اینکه چه  نوع کالایی می باشد، به گروههای اصلی و زیرگروه های تخصصی تقسیم می شود که کاربر با توجه به نیازی که به یک نوع کالا دارد، هر قدر که ریز و تخصصی هم باشد، از طریق آیکون هایی که در پرتال تعبیه شده است، می تواند به آن کالا دسترسی پیدا کند. در این حالت وی می تواند، کلیه تولیدکنندگان یا عرضه کنندگان مثلا یک کلوچه را که در سطح کشور محصول مورد نظر را عرضه می کنند به طور یکجا مشاهده کند، قیمت، کیفیت، پراکندگی جغرافیایی و سایر پارامترهای مورد نظر خود را مقایسه کرده و در نهایت با مصرف کمترین وقت و هزینه با عرضه کنندگان کالا ارتباط برقرار نمایند.
مزایای ایران کد:
هزینه تولید، خرید، حمل و نقل، انبارداری، بازاریابی، فروش و … را به طور چشمگیری کاهش می دهد.
امکان ورود کالاهای کشور را به بازارهای هدف غیرقابل دسترسی فراهم می سازد.
جلوگیری از تقلب در تولید، فروش و تجارت کالا ها
زمینه سازی جهت تحقق حقوق مصرف کننده
کلیه کالاها و خدمات تولیدی کشور دارای زبان مشترک می گردند.
تجارت را تسهیل و تجارت الکترونیکی را رواج می دهد.
با شناسایی کالاهای مجاز از غیر مجاز جلو قاچاق کالا هاگرفته می شود.
از خریدهای غیرضرور به ویژه در بخش دولتی جلوگیری و جلوی خروج ارز گرفته می شود.
واسطه ها حذف شده و هزینه مبادله کاهش می یابد.